Znamy Jury 29. PAKI!

11.03.2013 19:07
Znamy Jury 29. PAKI!
Od kilku dni znamy finalistów 29. Przeglądu Kabaretów PAKA. Są to: ukasz Szampanek Szymanek, Kabaret Inaczej, Famous Jim Williams, K2, Kabaret z Konopi, Kabaret Z Nazwy, Kabaret 7 minut Po, Ścibor Szpak.

Dziś Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA podała nazwiska Jurorów. Zapraszamy do zapoznania się ze składem jurorskim, który będzie oceniał kabarety podczas konkursu finałowego:

- Joanna Kołaczkowska - liderka kabaretu Hrabi. Zaczynała w 1988 roku, w kabarecie Drugi Garnitur a od 1989 występowała w kabarecie POTEM. Piękna, mądra, dowcipna i twórcza Pisze teksty, nie tylko dla kabaretu, Jest twórcą dźwiękowych felietonów "Blog partyzancki" nadawanych w radiowej Trójce. Jej marzeniem jest stworzyć zespól muzyczny, którego byłaby "frontmenką", autorką tekstów i muzyki.

- Marcin Wójcik - lider kabaretu Ani Mru Mru zwany w środowisku Jabbarem, od czasu zdobycia Grand Prix na PACE w 2003 roku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców kabaretowych. Razem z Robertem Górskim prowadził Kabaretowy Klub Dwójki. Pisze teksty i , o czym nie wszyscy wiedzą, pięknie śpiewa. Nie lubi fanatyków i ludzi z kompleksami, za to kocha zupę pomidorową.

- Tomasz Jachimek - dwukrotnie wygrał PAKĘ w 1999 i 2002 roku. Pisze świetne teksty, prowadzi konferansjerkę, reżyseruje spektakle. Jest także błyskotliwym komentatorem politycznym w satyrycznym programie "Szkło kontaktowe" w telewizji TVN i autorem książki "Handlarze czasem". Kocha piłkę nożną , jak twierdzi, bez wzajemności.

- Ireneusz Krosny - tworzy "Teatr jednego mima", perfekcyjny, dokładny, zachwycający. Czarne tło i ubiór dodają mu specyficznego, tajemniczego uroku. Pojawił się na PACE w 1996 roku, z miejsca podbijając serca publiczności i zdobywając Grand Prix. Dziś Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu, zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie.

- Krzysztof Jaślar - reżyser programów kabaretowych, autor tekstów kabaretowych, dziennikarz. Przez 4 lata występował w kabarecie Tey z Zenonem Laskowikiem. W 1992 wydał książkę: "Kabaret TEY 1971-1989 Teksty, Wspomnienia, Pomówienia", obecnie pracuje nad "Słownikiem wyrazów nie tylko kabaretowych". Pomysłodawca i twórca wielu programów rozrywkowych w TVP.

- Jacek Popiel - prawdziwy profesor UJ, obecnie także jeden z rektorów, a przy tym humanista i mężczyzna z klasą, w jury PAKI zastąpił wieloletniego jurora - przedstawiciela UJ, profesora Lucjana Suchanka i od razu podbił serca wszystkich. Życzliwy, konkretny, specjalista z zakresu historii i teorii teatru, , absolwent filologii polskiej i dziennikarstwa UJ. Autor ponad 100 publikacji z zakresu historii literatury i wiedzy o teatrze.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2020 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio