Co z tym Opolem?

Co z tym Opolem?
10.09.2017 21:34
To jak z tym festiwalem w Opolu? Miało go nie być, a ostatecznie będzie dwa razy! Z tym, że raz pod batutą TVP, a raz pod batutą POLSATu.
I wilk syty, i owca cała? Niekoniecznie...
Niestety TVP nie zdecydowało się na organizację kabaretonu, a jedynie na benefis Jana Pietrzaka (Kabaret Pod Egidą). Transmisję z tej imprezy będziemy mogli zobaczyć w TVP1 za tydzień, 16 września (sobota) o godzinie 22:20. Całość pod tytułem: "Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski".
Ale kabareton w Opolu też będzie!
A w zasadzie już był (02.09), ale retransmisję z tej imprezy przeprowadzi POLSAT już jutro! Od 20:05 w Polsacie będziecie mogli zobaczyć Opolską Noc Kabaretową 2017
Na scenie wystąpią Kabaret Ani Mru- Mru, Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Daniec i Kabaret na Koniec Świata. Scenariusz imprezy napisał Robert Górski.
Skąd takie zamieszanie?
Tegoroczny festiwal w Opolu, czyli 54. KFPP w Opolu, to jedna wielka porażka organizacyjna. Impreza, która miała się odbyć w czerwcu została zbojkotowana przez wykonawców. Zrobiło się o tym tak głośno, że nawet kabareciarze postanowili zrobić z tego niezły skecz:
Ostatecznie imprezę przeniesiono na wrzesień i wszystko wskazuje na to, że dojdzie ona do skutku. Niesety podtrzymano decyzję o tym, by zamiast kabaretonu, który był istotną pozycją na mapie polskich imprez kabaretowych, zorganizować jedynie benefis Jana Pietrzaka. Powstałą lukę postanowił wypełnić Polsat.
Czego możemy się spodziewać?
Na benefisie Pietrzaka z pewnością piosenki "Żeby Polska była Polską". Natomiast na kabaretonie liczymy na podobną dawkę skeczów jak w latach poprzednich. Poprzeczka wisi wysoko, bo przypomnijmy sobie, że to właśnie w Opolu zadebiutował znakomity skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju "Wizyta Księdza"!
No i będzie DANIEC! Człowiek, który na zawsze kojarzyć się będzie właśnie z imprezami w Opolu!
Warto zauważyć, że także w 2015 roku było już w Opolu tylko "okołokabaretowo". Ale wtedy Góral z Aśką Kołaczkowską w ten sposób ratowali sytuację:

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 797 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2022 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio