"Spektakl nienawiści i pogardy". PiS wysłał donos do KRRiT.

10.03.2013 21:07
"Posłowie Prawa i Sprawiedliwości działający w Parlamentarnym Zespole ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski złożyli wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ukaranie TVP2 za nadawanie antykatolickich, ich zdaniem, programów" - donosi Onet.pl.

Zobacz co oburzyło posłów PiSu:
- Abelard Giza - Tylko dla dorosłych
- Kacper Ruciński - Tylko dla dorosłych

Oburzenie wywołał program "Tylko dla dorosłych" Kabaretu LIMO wyemitowany w TVP2 w piątek o 23:05.

"Spektakl nienawiści i pogardy wobec osób starszych, niepełnosprawnych, osób wierzących i Kościoła katolickiego" - tak o skeczach kabaretu Limo i Kacpra Rucińskiego napisali posłowie Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska i Bartosz Kownacki. Ich zdaniem program nie tylko "przekroczył granicę obrzydliwości", ale także naruszył ustawę o radiofonii i telewizji i zasady realizowania przez TVP misji publicznej. "Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji.".

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2020 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio