20 lat Kabaretu NEO-NÓWKA!

20 lat Kabaretu NEO-NÓWKA!
26.11.2022 12:10
Kiedy to zleciało? To już dwie dekady odkąd na scenie bawi nas wrocławski kabaret Neo-Nówka! Zaczynali w nieco innym składzie, popularność zaczęli zyskiwać grając w trójkę z Michałem Paszczykiem (dziś Kabaret Paranienormalni), ale na szczyt popularności wypłynęli, gdy Michała zastąpił Radek Bielecki. I to właśnie on z Romkiem Żurkiem i Michałem Gawlińskim tworzą niesamowity zespół. Dziś świętują swoje XX-lecie i z tej okazji we Wrocławiu odbył się wyjątkowy występ, który pokazała telewizja Polsat.
Neo-Nówka swoją ogromną popularność zawdzięcza trafnym, ciętym żartom, często nie stroniąc od polityki, genialnym kreacjom (żule, Paciaciaki, Wandzia), ale każdy przede wszystkim kojarzy ich ze skeczu "Niebo"! To właśnie ten skecz wywindował ich na absolutny szczyt sceny kabaretowej.
początek cytatu
- Dobra Bogu - WAL DO SZNURA!
koniec cytatu
Neo-Nówka ma tego świadomość i dlatego na 20-lecie przygotowali specjalną wersję tego skeczu, czyli "Niebo" w rou 2060! Ciężko jest poprawić hit, a oni zrobili to kolejny raz!
Oczywiście polecamy też przypomnieć sobie oryginał, w którym Radka Bieleckiego kilkukrotnie gotował na scenie Roman Żurek! Ale i wersja z 2016 roku z "kutaczanem" jest równie genialna!
początek cytatu
- A dali Ci kredyt we frankach?
koniec cytatu
Wśród zaprezentowanych skeczów Neo-Nówka pokazała wszystkie swoje hity! Nie zabrakło więc odświeżonej aż 38-minutowej wersji skeczu "Wigilia"! Roman Żurek i Radek Bielecki wyjątkowo trafnie odegrali postaci widzące aktualną sytuację polityczną ze skrajnie różnej perspektywy.
początek cytatu
- Ty cały czas wszędzie widzisz wrogów. Jak nie w rodzinie to na zewnątrz. To Niemcy, to Amerykanie, to Anglicy, Norwegowie, to kobiety, LGBT, to nauczyciele... Najbardziej boisz się gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r*cha CODZIENNIE!
koniec cytatu
Nie mogło się też obyć bez skeczu "Chrobry" z Maćkiem ze Srocza, a także... piosenek! To właśnie dzięki Radkowi Bieleckiemu Neo-Nówka od 2009 roku zaczęła śpiewać! Później do kabaretu dołączyć zespół Żarówki i od tego czasu muzyka jest nierozłącznym elementem ich występów.
Dziękujemy Neo-Nówko za dotychczasowe 20 lat! Dziękujemy za płacz, który wywołał w nas skecz "Niebo" w 2008 roku, który notabene udało nam się oglądać na żywo na widowni w krakowskiej Rotundzie. Dziękujemy za trafne komentowanie sytuacji politycznej i umiejętne wbijanie szpilek naszej scenie politycznej. Życzymy Wam kolejnych równie udanych 20 lat! Oby tylko za te 20 lat nie przyszło Wam do głowy, że Teleexpress w nowej - spokojnej formule - to jest jednak dobry pomysł! :) NAJLEPSZEGO!

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 872 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2023 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio