XI Trybunały Kabaretowe!

10.10.2013 19:33
XI Trybunały Kabaretowe!
W dniach 17-20.10.2013 odbędzie się XI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego Trybunały Kabaretowe. Festiwal ten cieszy się ogromną popularnością pośród piotrkowian, jak również wśród publiczności ogólnopolskiej. Każdego roku kilkutysięczna widownia oklaskuje kabarety, walczące o nagrodę główną w Konkursie na Wpis do Konstytucji Kabaretowej, jak również zaproszone Gwiazdy. Festiwal to nie tylko kabarety, ale także imprezy towarzyszące: spektakle teatralne, koncerty, wystawy, panele dyskusyjne.

Tegoroczną innowacją będzie sobotni konkurs kabaretowy przeprowadzony w formie artystycznej bitwy pod nazwą:Kabaretowa bitwa pod Piotrkowem. Wrocław vs Zielona Góra. Wezmą w niej udział zaproszone (nie tylko młode) kabarety, walczące zarówno o uznanie piotrkowian jak i nagrodę Ukrytego Jurora.
W bitwie powalczą: reprezentanci Wrocławia - kabaret Chyba, kabaret DABZ, ŚCcibor Szpak oraz reprezentanci Zielonej Góry - kabaret K2, kabaret TIRURIRU, kabaret Słuchajcie.

Odmienną propozycją tego dnia będzie także wyjątkowy koncert: Sikora. Januszkiewicz. Piotrków. Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz, przyjaźniący się od czasów szkolnych, połączą siły, by dać niezapomniany koncert dla wszystkich tych, którym nie jest obce bardziej poetyckie oblicze piosenki. Usłyszymy toteż utwory m.in.: Janis Joplin, Czesława Niemena czy Seweryna Krajewskiego.

Festiwalową tradycją stało się także spotkanie z teatrem. Tym razem czwartek należeć będzie do Katarzyny Zielińskiej, Kacpra Kuszewskiego, Rafała Maseraka i Anny Głogowskiej, którzy zaproszą do baru pod nazwą Berlin czwarta rano.

Niespodzianek jednak nie koniec. W tym roku otworzymy także dwie wystawy. Pierwszą z nich będzie ekspozycja rysunku satyrycznego Sławomira uczyńskiego – artysty mieszkającego w Pabianicach, członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, zdobywcy wielu prestiżowych nagród w kraju i na świecie. Druga zaś podsumuje Międzynarodowy Plener Rysowników Satyryków, który odbył się w maju w Piotrkowie Tryb.

Wydarzeń składających się na tegoroczną edycję imprezy jest znacznie więcej. Zapraszamy do przejrzenia szczegółowego programu przeglądu, który – z myślą o artystycznym rozkwicie – staje się ciekawszym festiwalem (nie tylko) kabaretowym.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2021 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio