Eliminacje do 29. PAKI!

08.01.2013 21:56
Eliminacje do 29. PAKI!
Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA przypomina o eliminacjach do Konkursu 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów PAKA. Zgłoszenia trwają tylko do 20 stycznia 2013! Regulamin oraz Kartę zgłoszeniową znajdziecie tutaj.

Jak sami organizatorzy wspominają:
Pierwszych eliminacji do PAKI właściwie nie było. Zapraszaliśmy kabarety z klubów studenckich i miejskich, z innych imprez kabaretowych, a kto przyjechał - wystąpił. Z biegiem czasu, gdy coraz więcej zgłaszało się zespołów do udziału w konkursie, koniecznym okazało się zrobienie pierwszej selekcji. Początkowo biuro organizacyjne dzieliło się na pary i jeździło po całej Polsce oglądać występy kabaretów. Już wtedy stworzono komisarza konkursu, który, wśród swoich obowiązków miał, między innymi, obejrzenie wszystkich propozycji, zgłoszonych do eliminacji.
W miarę upływu czasu nawiązaliśmy współpracę z kilkoma ośrodkami w Polsce, co zaowocowało tym, że od kilku lat, mamy stałych partnerów w terenie, którzy organizują spektakle kabaretowe z udziałem kandydatów do Pakowskiego konkursu. Kabarety z różnych miejsc w Polsce przyjeżdżają tam, gdzie mają najbliżej, chociaż nie jest to warunek konieczny. Praktycznie każdy może wybrać miasto, w którym chce wystąpić. W tym roku eliminacje planujemy we Wrocławiu, Warszawie i Tarnowie. Ponieważ od kilku lat na PAKĘ zgłasza się kilkadziesiąt kabaretów, aby usprawnić organizację, w pierwszym etapie eliminacji, komisarz konkursu przy współpracy z szefem PAKI, dokonują wstępnej selekcji zespołów na podstawie nagrań przysłanych przez kabarety.
Zwykle w tym pierwszym etapie eliminacji odrzuconych zostaje ok. 20 kabaretów. Są to zespoły, których program jest za mało dojrzały i za słabo przygotowany, aby prezentować go wśród widowni, która jest dosyć wymagająca. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszenia.

Czekamy na Was.


Komisarz Konkursu
Agnieszka Kozłowska
507 14 32 34
agnieszka.kozlowska@paka.pl

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio