28. PRZEGLĄD KABARETÓW PAKA - KABARETOWA MAPA POLSKI - 25 - 29 KWIETNIA 2012!

02.04.2012 11:58
28. PRZEGLĄD KABARETÓW PAKA - KABARETOWA MAPA POLSKI - 25 - 29 KWIETNIA 2012!
Przedstawiamy Wam program tegorocznej PAKI:

25.04.2012 środa
18.00: PASZPORT PROSZĘ! CZYLI NAJAZD SKADÓW POGRANICZNYCH

cz. 1 Wieczór Ostatniej Szansy
ZYGZAK (Warszawa),
MARCIN WOJCIECH (Rybnik),
TIRURIRU (Zielona Góra),
PAWE RESZELA (Ostrów Wielkopolski)
Prowadzenie: Nowaki

cz. 2 "Granice Polski"
OWCY.B,
NOWAKI,
SZARPANINA,
ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ,
CZESUAF

Scenariusz i reżyseria: Kabaret Szarpanina

Są takie kabarety, które mają zdecydowanie bliżej za granicę niż do pierwszego większego miasta w Polsce. Ba! Są takie kabarety, którym do pierwszego większego miasta w Polsce bardziej opłaca się jechać przez zagranicę. Życie nad granicą ma swoje plusy i minusy. Ot choćby taki Szczecin: z jednej strony większa ilość kantorów i szybszy import nowych mód, z drugiej strony - jak Niemcy znowu wejdą to tam na dzień dobry... Czy zatem opłaca się być pogranicznikiem?
Podczas najazdu składów pogranicznych postarają się na to pytanie odpowiedzieć: Szarpanina, Nowaki, owcy.B, Czesuaf i Świerszczychrząszcz!

Cena: 40/45 zł

26.04.2012 czwartek
17.00 PREZENTACJE KONKURSOWE CZ.1


MAA GRANDA (Orzesze),
ŚCIBOR SZPAK (Wrocław),
RÓBMY SWOJE (Kraków),
KRÓL DOPALACZY MARCIN SITEK SHOW (Warszawa)
Prowadzenie: Agnieszka Marylka Sobańska (Jurki), Jarek Marek Sobański (Słuchajcie)

MAA GRANDA - para niezwykłych wykonawców, on spędza życie w kapciach, ona pełna energii, demon urody i seksu. Zestawienie faktycznie piorunujące, a przy tym zabawne.

ŚCIBOR SZPAK - laureat pierwszej nagrody na 27. PACE, potwierdza słuszność ubiegłorocznej decyzji jurorów. Jego program zaczyna się od końca świata a kończy przewrotnym i zabawnym obrażaniem uczuć religijnych.

RÓBMY SWOJE - po raz kolejny wzięli udział w eliminacjach do konkursu, ale tym razem był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Zachwycili i publiczność i jurorów półfinałowych, kapitalne zapowiedzi, wspaniałe teksty, zabawne piosenki, piękna kobieta i utalentowani faceci.

KRÓL DOPALACZY MARCIN SITEK SHOW - Jeden z artystów warszawskiego kabaretu Macież - szalony, nieprzewidywalny, dynamiczny i atrakcyjny. A przy tym dowcipny i inteligentny. Czegóż chcieć więcej?

Cena: 25/35 zł

20.00 - ŚLĄZISZ IS EASY - KABARETON ŚLĄSKI

KABARET MODYCH PANÓW,
LIQUIDMIME (laureat Grand Prix 27. PAKI),
OWCY.B,
ŚCIBOR SZPAK,

Gościnnie: SMILE

Piyrszy roz w Krakowie. Profesorowie zakamuflowanego uniwersytetu niemieckiego przybliżać będą tajniki mowy śląskiej i obyczajów. Beda do tego wykorzystywać pomoce naukowe i różne takie one. Dla was nasi studenci mamy przygotowane szkloki, amoloki i kopalnioki, oczywiście do cyckania. Celem naszego spotkania będzie wyczyszczenie was wszystkich z niepotrzebnych naleciałości polskich. Wyrobimy 300% normy i wydobędziemy śmiech z najgłębszych pokładów waszego poczucia humoru. Po naszym spotkaniu wasze serca będą czarne jak węgiel brunatny, w żyłach popłynie wodzionka, a z nosa każdemu puści się moczka. Poznacie wyższą kulturę, wyższe obyczaje, wszystko wyższe, bo z górnego śląska. Bydziecie umieć heklować, rychtować, szporować, hajcować, onaczyć, dżistać i przetwiyrać się.Jeżeli nie potrafisz choć jednej z tych czynności, koniecznie musisz u nas być. Toż paczcie tam jako!

Cena: 40/45 zł

22.30 - POJEDYNEK MIAST - CZYLI KABARETY W NOWYCH ODSONACH

LIMO,
CZESUAF,
SMILE,
FORMACJA CHATELET

Prowadzenie: Tomasz Jachimek

Pojedynek miast będzie mocnym uderzeniem tegorocznej PAKI. Zamiast krwi poleje się jednak strumień żartów. W zaciętej walce zmierzą się ze sobą reprezentanci czterech miast: Lublina - Kabaret Smile, Poznania - Kabaret Czesuaf, Trójmiasta - Kabaret Limo, oraz Krakowa - Formacja Chatelet. Zakorzenione od wieków regionalne spory rozwiąże publiczność wybierając, który z kabaretów poradził sobie najlepiej z premierowymi wariacjami na tematy wymyślone przez przeciwników. Zasady pojedynku są bardzo proste. Każdy kabaret podaje jeden tytuł, do którego wszyscy reprezentanci układają skecz lub piosenkę. Nie będzie łatwo, bo kabareciarze zadbali o wyszukane i nietuzinkowe tematy - kabaret Limo "Skecz bez przekazu, ze schematyczną sytuacją i przeróbką piosenki w środku", kabaret Smile "A miało być tak pięknie", kabaret Czesuaf "Ja się nie nadaję", Formacja Chatelet "Lepiej późno niż wcale". Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i grą fair play czuwać będzie sędzia pojedynku Tomasz Jachimek. Kto wygra walkę o miano kabaretowej stolicy Polski? Przyjdźcie i zobaczcie!

Cena: 35/45 zł

27.04.2012 piątek
17.00 - PREZENTACJE KONKURSOWE CZ.2

LAUREAT WOSZ,

KABARET NIC NIE SZKODZI (Wrocław),
KABARET PUK (Kraków),
MICHA KEMPA I DIAPAZONY (Warszawa)
Prowadzenie: Kabaret Młodych Panów

KABARET NIC NIE SZKODZI- byliście kiedyś w Wersalu? Nie dziś, wczoraj, czy kiedyś, ale kilkaset lat temu? To będziecie. I poznacie galerię niezwykłych postaci w strojach z epoki. I będzie bardzo zabawnie!

MICHA KEMPA I DIAPAZONY - czy kabareciarz może być powolny i nieśmiały? Czy może być zakłopotany, gdy wychodzi na scenę? Czy może mu towarzyszyć dziwna postać w futrze i niby karzeł? Otóż może i to bardzo? sami się przekonacie!

KABARET PUK - atrakcyjny temat, świetni wykonawcy, interesujące tematy, trochę pieprzu, damsko męskich relacji to zobaczycie w "programie dla dorosłych", pełnym fajnej energii i żartu na wysokim poziomie!

Cena: 25/35 zł

20.15 - WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ - KABARETON STOECZNY

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU,
GRUPA MOCARTA,
STADO UMTATA,
JOANNA KOACZKOWSKA,
KABARETUS FRASZKA
(laureat Grand Prix PAKA 2011)
Prowadzenie: Artur Andrus

Czy Warszawa da się lubić? A skąd! A gdzież! A w życiu! A jednak... Z kabaretową fajką pokoju przybędą do Krakowa najwyśmienitsi warszawscy artyści, aby Was przekonać, że jednak się da! Podczas kabaretonu stołecznego zobaczycie Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupę MoCarta, Joannę Kołaczkowską, Artura Andrusa oraz zeszłorocznych laureatów PAKI - grupy Stado Umtata i Kabaretus Fraszka. Występujący spróbują udowodnić, że śmiech przełamuje wszystkie bariery, nawet te krakowsko-warszawskie, oraz, że nie taka stolica straszna, jak ją malujemy. Czy im się to uda? Pewnie nie, ale przekonajcie się o tym sami!

Cena: 50/60 zł

28.04.2012 sobota
18.00: NOWE KABARETOWE SZLAKI, CZYLI NAJLEPSI NA PACE 2012 KONCERT LAUREATÓW

Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Gościnnie: Joanna Kołaczkowska (Hrabi), Agnieszka Litwin- Sobańska (Jurki), Ewa Błachnio (Limo)
Scenariusz i koordynacja: Władysław Sikora

Podczas koncertu laureatów zobaczycie zwycięzców tegorocznej PAKI - przyszłość polskiego kabaretu! Tradycyjnie koncert poprowadzi jedyny i niezawodny Piotr Bałtroczyk - od wielu lat dyżurny konferansjer krakowskiej PAKI. Ale to nie koniec niespodzianek! Gościnnie zobaczyć będzie można piękne oblicze kabaretu - Joannę Kołaczkowską, Agnieszkę Litwin- Sobańską i Ewę Błachnio, które specjalnie na ten wieczór przygotują dla Was niespodziankę. Występom towarzyszyć będzie muzyka na żywo, melodyjne aranżacje na pianinie, gitarze, perkusji i gitarze basowej. Całość swym ciekawym pomysłem połączy Władysław Sikora znany z Kabaretu Potem. Na kabaretowy szlak, z nowymi nieoszlifowanymi diamentami, zaprasza PAKA!

50/70zł

21.30: IMPROWIZACJE KRAKOWSKIE - 75-TY WIECZÓR KOMEDII IMPROWIZOWANEJ

GRUPA AD HOC
I CZONKOWIE KABARETÓW: CIACH, HRABI, SUCHAJCIE, KABARETU MORALNEGO NIEPOKOJU
Gościnnie: MACIEJ STUHR

"Trzy, dwa, jeden, imprać!" zakrzykną już po raz 75 ty improwizatorzy z Grupy AD HOC na scenie Rotundy. Każdy, kto choć raz uczestniczył w Wieczorze Komedii Improwizowanej, wie że warto dołączyć do tego okrzyku, a zaraz potem zasypać ich jak najbardziej szalonymi i abstrakcyjnym pomysłami na to, co powinno wydarzyć się na scenie. Nie będą się migać, bo w improwizacjach władza leży w rękach publiczności. Jak na jubileusz przystało, koncert "Improwizacje krakowskie" okraszony zostanie niespodziankami i wyjątkowymi gośćmi. Na scenie, obok Grupy AD HOC, pojawią się członkowie kabaretów Ciach, Hrabi, Moralnego Niepokoju, Słuchajcie oraz Maciek Stuhr. Taka okrasa gwarantuje niezapomniany, pełen wrażeń wieczór, więc już możecie zacierać ręce i przygotowywać najbardziej wymyślne i szalone sugestie dla improwizatorów. Przyjdźcie i przekonajcie się, czy im sprostają!

40/50 zł

29.04.2012 niedziela
18.30: KONCERT GALOWY 28. PAKI - KABARETON PONADWOJEWÓDZKI

KABARET HRABI,
IRENEUSZ KROSNY,
ARTUR ANDRUS,
JURKI,
LIMO
oraz zwycięzcy 28. PAKI

Prowadzenie i scenariusz: Kabaret Hrabi

Tegoroczny Przegląd ma tytuł "Kabaretowa Mapa Polski" zatem właśnie 29 kwietnia o godz. 18.30 zakończymy te szczególną podróż. A z nami artyści, których znamy i podziwiamy, a także Ci, którzy rozpoczynają swoją karierę - laureaci 28. PAKI. Koncert został wyreżyserowany przez kabaret Hrabi, którego liderzy Dariusz Kamys (reżyser i pomysłodawca kultowego serialu "Spadkobiercy") i Joanna Kołaczkowska, dawniej członkowie kabaretu Potem, są gwarancją najwyższej jakości.Oprócz nich na scenie zobaczymy Ireneusza Krosnego, artystę, który z ruchu zrobił specyficzny walor satyryczny, dwa znakomite kabarety: Limo z Gdańska i Jurki z Zielonej Góry oraz dziennikarza radiowej trójki i jednocześnie satyryka Artura Andrusa.Gwarantujemy zatem wszystko, co najlepsze: znakomite teksty, świetną grę sceniczną, żarty najwyższych lotów, zaskakujące pointy, czyli wszystko to, czego oczekujemy od dobrego kabaretu.
Czy może być milszy sposób na spędzenie niedzielnego wieczoru?

120/90/70 zł

Bilety do kupienia: w kasie Rotundy, oraz na www.paka.pl, www.biletynakabarety.pl

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio