Ale numer! Plebiscyt na Kabaretowy HIT 30-lecia PAKI!

04.03.2014 13:08
Ale numer! Plebiscyt na Kabaretowy HIT 30-lecia PAKI!
Od 3 marca trwa Plebiscyt na najlepszy hit kabaretowy, jaki przez ostatnie 30 lat został zaprezentowany na polskiej scenie kabaretowej. Z okazji 30. edycji Przeglądu Kabaretów PAKA, organizatorzy imprezy wraz z TVP Rozrywka i przy udziale Trzeciego Programu Polskiego Radia chcą przybliżyć wszystkim wielbicielom satyry kultowe skecze najlepszych zespołów. W pierwszym etapie Plebiscytu zwrócili się do laureatów Grand Prix PAKI, jurorów Przeglądu i dziennikarzy z nim związanych o wytypowanie tych najlepszych.
W typowaniu wzięły udział takie kabarety jak: Mumio, Ścibor Szpak, Grupa Rafała Kmity, Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Kuzyni, Koń Polski, Potem, Fraszka, Liquidmime, Formacja Chatelet, Macież, 7 minut P. Żaden jednak, według założeń, nie typował elementów własnego programu. Wśród typujących jurorów znaleźli się: Krzysztof Jaślar, Maciej Stuhr, Henryk Sawka, Stanisław Tym, Jacek Fedorowicz, Dariusz Kamys, Adam Nowak, Tomasz Jachimek, Zbigniew Zamachowski, a wśród dziennikarzy: Artur Andrus, Krzysztof Haich, Beata Harasimowicz, Teresa Drozda.

Ze 128 zgłoszonych skeczy, wybieramy 30, które otrzymały największą ilość głosów. Zostaną one przypomniane na antenie TVP Rozrywka oraz radiowej Trójki, opisane i poddane głosowaniu publiczności poprzez specjalnie przygotowaną na ten cel aplikację na stronie www.paka.pl.

Od 3 marca do 4 kwietnia publiczność kabaretowa odda swoje głosy na wybrany skecz. Ten, który zbierze ich największą ilość zostanie ogłoszony Skeczem Trzydziestolecia. Dla zwycięzców i głosujących przewidzieliśmy nagrody. Najlepszy skecz otrzyma pamiątkową nagrodę symboliczną, zaś wśród tych, którzy wzięli udział w głosowaniu zostanie wylosowane podwójne zaproszenie na tegoroczną Mazurska Noc Kabaretową oraz wejściówkę dla dwóch osób na wszystkie imprezy 31.PAKI.
Jest to wydarzenie ważne, bowiem wiele z przypominanych skeczy, a co za tym idzie, zespołów, które je przygotowały, ukształtowało polską scenę kabaretową i wpłynęło na oblicze rodzimej satyry. Ci, którzy śledzili rozwój kabaretu chętnie przypomną sobie najlepsze fragmenty programów, a młodzi ludzie poznają to, co kształtowało humor dawniej i dziś.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio