To już koniec Rotundy?

To już koniec Rotundy?
22.09.2016 17:05
Powyższego zdjęcia nie sposób nie kojarzyć! To kultowy skecz "Niebo" Neo-Nówki, nagrany w klimatyzowanej sali (jak mawiał zawsze Bałtroczyk) krakowskiego klubu Rotunda. To tam swoje pojedynki kabaretowe nagrywała TVP2. Tam co roku odbywał się najstarszy przegląd kabaretowy - PAKA. A także mnóstwo koncertów.
I wszystko wskazuje na to, że ten rozdział został zamknięty. Tak jak i cały lokal.
Jak donosi krakowski odział Gazety Wyborczej (klik) budynek przy ulicy Oleandry od miesiąca jest zamknięty, a wszystkie planowane na ten rok imprezy zostały przeniesione do innych obiektów. Pod znakiem zapytania stanęła też przyszłość samego stowarzyszenia "Rotunda", które dzierżawiło budynek od Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1995 roku i organizowało w nim przeróżne imprezy.
Wszystko przez stan techniczny lokalu. To, że Rotunda swoje lata świetności ma za sobą widać było gołym okiem. Ale niepowtarzalny klimat sprawiał, że chętnych do odwiedzenia nigdy nie brakowało. Jednakże gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo nikt odpowiedzialności nie chce brać na swoje barki. Wszyscy mają w pamięci to co zdarzyło się w Bydgoszczy podczas koncertu na Juwenaliach, gdzie zginęli studenci. Stąd decyzja o zamknięciu lokalu.
Według szacunków remont Rotundy miałby kosztować ok. 2-3 mln zł. Niestety, uczelnia pieniędzy na taki cel aktualnie nie posiada. Stowarzyszenie "Rotunda" również. Co gorsza - samo ma kłopoty finansowe. Wszystko wskazuje więc na to, że klub Rotunda przechodzi do historii... Pytanie czy na kilka lat, czy na zawsze?

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 797 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2022 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio