TVP2: stawiamy na śmiech, nie na rechot!

TVP2: stawiamy na śmiech, nie na rechot!
07.02.2016 14:55
Znamy kolejne decyzje nowych władz odnośnie kabaretów w TVP2. Kilka dni temu zapadła decyzja, że program "Paranienormalni Tonight" nie bedzie dłużej emitowany (pisaliśmy o tym tutaj: Koniec Paranienormalnych Tonight!). Dziś wiemy jaką konepcję na programy kabaretowe ma nowy dyrektor TVP2 - Maciej Chmiel.
Co nowego?
Jak informuje portal WirtualneMiedia.pl (źródło) od marca TVP2 wyemituje nowy cykl kabaretowy "Scena Komediowa Dwójki". Zamysł jest taki, by przywrócić ideę kabaretu literackiego, odchodząc od prostackich żartów.
- Sądzę, że nastąpiła pewna nadreprezentacja kabaretów w Dwójce i ma to pewne uzasadnienie historyczne. Poprzez zdjęcie "Paranienormalnych Tonight" chciałem pokazać, że stawiamy na śmiech, nie na rechot. Tę zasadę wykorzystamy w nowej formule kabaretowej, nad którą pracujemy. - wyjaśnia Maciej Chmiel
Program emitowany będzie w piątki, od godziny 21:25. Prezentowane mają być spektakle z gatunku kabaretu literackiego oraz - zagadkowo brzmiąca fraza - skecze z elementami stand-upu. W tym celu TVP2 nawiązała współpracę z działającym na warszawskim Placu Zbawiciela Klubem Komediowym.
Zobacz przykładowy występ:
Jak zareagowały kabarety?
Do całej sprawy odniósł się już Kabaret Skeczów Męczących, który napisał tak:

(...) coraz trudniej nam sobie to wyobrazić gdyż: nie będziemy unikać satyry politycznej, nie pozwolimy sobie na to by ktoś decydował co w naszym skeczu jest śmiechem a co rechotem, co jest dobre a co złe. Naszym zdaniem od tego jesteście i będziecie Wy, widzowie. (...)

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio