Wojciech Młynarski nie żyje

Wojciech Młynarski nie żyje
15.03.2017 22:08
Dziś w godzinach wieczornych, po długiej chorobie, zmarł Wojciech Młynarski - poeta, reżyser, tekściarz, wykonawca piosenki autorskiej. Artysta potrafiący znakomicie bawić się słowem w czasach cenzury.
Informację o śmierci podała na twitterze jego córka Paulina:
początek cytatu
Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy.
koniec cytatu
Twórczość kabaretowa
Młynarski współpracował z kabaretem Dudek, a także z kabaretami Dreszcowiec i Owca. Podczas jego przygody z kabaretem Dudek powstały jego popularne utwory, m.in: "Po co babcię denerwować", "A wójta się nie bójta", "W Polskę idziemy", "Ballada o dzikim zachodzie", "Przyjdzie walec i wyrówna" i wiele innych.
Robert Górski (KMN) w 2002 roku wykonał utwór "Masz za swoje", będący parodią utworu "Róbmy swoje", autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Kabareciarz nawiązał zarówno do tekstu jak i stylu wykonawcy pierwowzoru.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio