PAKA Dzień 2: Konkurs główny cz.1

PAKA Dzień 2: Konkurs główny cz.1
01.04.2017 13:47
Nadeszła wyczekiwana chwila. W piątkowy wieczór rozpoczął się Konkurs Główny 33. Paki. Na scenie zaprezentowała się pierwsza grupa artystów, a byli to kolejno: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn (Kraków), Mieszko Minkiewicz (Białystok) oraz Kabaret A JAK! (Kraków).
A wszystko zaczęło się od próby wspólnego odśpiewania przez publiczność Hymnu PAKI, który został napisany przez Szymona Jachimka, a swoją oficjalną premierę miał w minioną środę. Na scenie do śpiewania zachęcał autor oraz Ewa Błachnio, która prowadzi tegoroczny Konkurs Główny.
Jako pierwsza na scenie pojawiła się Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Krakowa. Tak - nazwa do łatwych i przyjemnych nie należy. W przeciwieństwie do utworów, które młodzi mężczyźni zaprezentowali na scenie. Czy to był występ kabaretowy? Czy jednak koncert ubarwiony żartami? Ciężko jednoznacznie to określić, jednak nie ulega wątpliwości, że ekipa porwała publiczność, co nie jest prostym zadaniem, gdy wychodzi się jako pierwszy na "nierozgrzaną" publiczność. Im się to zdecydowanie udało.
Wśród utworów wykonali m.in.:
Kolejnym uczestnikiem był Mieszko Minkiewicz - stand-uper, kabareciarz, komik. Swój występ zaczął od niezwykle popularnego ostatnio stand-up'u właśnie. Po bardzo fajnym monologu o Białymstoku, z którego pochodzi, Mieszko przeszedł do śpiewania. Co sam zauważył - nie miał łatwo, występując po Sekcji Muzycznej, jednak jego utwory były zgoła odmienne i ciężko go w tej skali porównywać do poprzedników.
Ostatnim wykonawcą pierwszego dnia Konkursu Głównego PAKI był w pełni żeński Kabaret A JAK! Pochodzące z Krakowa dziewczyny próbują swoich sił na PACE po raz drugi. W ubiegłym roku zajęły miejsce II. Jak będzie tym razem? Wydaje nam się, że nie powinno być gorzej, gdyż ich tegoroczny program pt. "MĘSKOŚĆ DLA MĘŻCZYZN" jest spójny i niezwykle zabawny. A co najważniejsze - trafiający w gusta publiczności!
Oczywiście na tym etapie ciężko ferować wyroki, zwłaszcza, że przed nami jeszcze jeden dzień konkursowy i 4 nowe grupy. Nie wiemy też jakim kluczem będą posługiwać się przy ocenach panowie zasiadający w jury tegorocznej Paki (Jacek Fedorowicz, Zenon Laskowik, Krzysztof Jaślar, Jerzy Jan Połoński, Jacek Kołodziej). Natomiast wiele wskazuje na to, że głosy publiczności pierwszego dnia PAKI zdobyły dziewczyny z kabaretu A JAK!
Więcej zdjęć wkrótce!

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2021 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio