Mazurska Noc Kabaretowa w 13 punktach

Mazurska Noc Kabaretowa w 13 punktach
09.07.2017 21:00
Za nami XIX Mazurska Noc Kabaretowa. Pierwszy raz transmitowana w TV PULS. Czas najwyższy ją podsumować! :)

1. Gdybyście mieli podsumować tegoroczną Mazurską Noc Kabaretową oceną szkolną - to jaką ocenę by dostała? Od nas dostałaby mocne 4! Napiszcie w komentarzu swoją wersję!

2. Na scenie pojawiło się kilka bardzo fajnych "świeżynek", ale niestety było też i kilka odgrzanych "kotletów".

3. Na wysokości zadania stanął Jerzy Kryszak, który w ostatnim czasie przeżywa swoją drugą młodość. Ewidentnie pasuje mu aktualna sytuacja polityczna kraju, która daje mu szerokie możliwości obracania wydarzeń w żarty.
4. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas kabaret Ciach skeczem o zakupie miejsca na cmentarzu! Pełen fajnych aluzji, za to bez prostych i ordynarnych żartów. Trafiający do publiczności treścią żartu i formą przekazu. Brawo!
5. Wreszcie też rozwinął skrzydła Antoni Gorgoń Grucha, który idealnie wpasował się swoim dialogiem w publiczność zasiadającą w Mrągowskim amfiteatrze.
6. Na scenie nie zabrakło też wdzięku i seksapilu! ;)
7. Niestety prowadzenie trzeciej części przez płeć piękną nie do końca przystawało do poziomu imprezy. Poziom prowadzenia Jerzego Kryszaka (część 2) czy Kabaretu Pod Wyrwigroszem (część 4) wypadły zdecydowanie lepiej...

8. Ale prowadzenie Mazurskiej Nocy Kabaretowej to notoryczny problem. W zeszłym roku mieliśmy okazję podziwiać w tej roli Katarzynę Zielińską i Marzenę Rogalską... Więc w tym roku jednak wypadło to znacznie lepiej :)

9. Zastanawialiśmy się też czy będą żarty polityczne. W przeciwieństwie do zeszłorocznej Mazurskiej Nocy Kabaretowej transmitowanej przez TVP, podczas której na takie żarty pozwolił sobie tylko Andrzej Piasecki: Żarty tym razem były... ale chyba mamy wrażenie, że było ich troszkę za dużo.

10. W tym roku ponownie dopisała widownia (i szczęśliwie pogoda). Pogoda to przypadek, ale widownia to duży atrybut mrągowskiego amfiteatru! Przyjemniej ogląda się imprezę kabaretową z tak reagującą publicznością.

11. Musimy też docenić kunszt Michała Wójcika, który potrafił rozbawić publiczność kilkuminutowym występem, w którym mówił tylko w obcym/wymyślonym języku. W dodatku był w stanie namówić publiczność, by śpiewała razem z nim. Czapki z głów Michale! Czapki z głów mrągowska publiczności! :)
12. Warto też napisać o bardzo fajnie dobranych piosenkach kabaretowych. W tym roku nie czuliśmy ich przesytu, a te, które zaprezentowano na scenie, rozgrzały publiczność. Znakomicie przyjęta została piosenka Kabaretu Pod Wyrwigroszem "Po co wam drzewa", która w latynowskich rytmach rozbujała amfiteatr. Ewa Błachnio swoją piosenką polityczną pobudziła publiczność do gromkich oklasków. 13. Na koniec musimy też wspomnieć o Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn - czyli zwycięzcach tegorocznej PAKI! Panowie utwierdzili nas w przekonaniu, że zwycięstwo takiego zespołu na kabaretowym przeglądzie ma sens. To co prawda nie jest kabaret, ale zespoł, który doskonale potrafi się odnaleźć na imprezie kabaretowej. Na żywo w amfiteatrze odbiór ich występu był znakomity! Laaaa, la la la... :)

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2022 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio