"+" i "-" kabaretonu w Koszalinie!

"+" i "-" kabaretonu w Koszalinie!
26.07.2016 22:24
Czas podsumować sobotni XXII Festiwal Kabaretowy w Koszalinie. Czy był wart obejrzenia? Czy był lepszy od Mazurskiej Nocy Kabaretowej? Postanowiliśmy na te pytania odpowiedzieć wynotowując plusy i minusy imprezy.
Na PLUS [+]:
+ DUŻO ŚWIEŻYCH, NIEOGRANYCH W TV SKECZÓW
W zasadzie każdy* kabaret zaprezentował nowy repertuar. Kabaret Moralnego Niepokoju wreszcie przed kamerami zaprezentował skecz o odrabianiu lekcji, Grzegorz Halama zaskoczył nas znakomitym monologiem o paleniu papierosów i do tego ta fajna parodia Roberta Górskiego w wykonaniu Piotra Gumulca (Kabaret Chyba), która swój debiut miała podczas benefisu Górala w krakowskiej Rotundzie.

* - prawie każdy. Kabaret Koń Polski się nie popisał, ale o tym w minusach...
+ PUBLICZNOŚĆ
Duży plus po stronie widowni. Fajnie reagowała. Nawet na te odgrzewane kotlety Konia Polskiego. Zastanawiamy się cały czas - czy byli tak rozbawieni, że im to po prostu nie przeszkadzało, czy też nigdy wcześniej nie widzieli twórczości lokalnego kabaretu. Ale publiczność w Koszalinie zawsze jest pozytywna i żywo reagująca.
+ KABARET CHYBA
Chyba można to powiedzieć - to jest czas Kabaretu Chyba! Kilkanaście dni temu świetny występ na Mazurskiej Nocy Kabaretowej (skecz Organista) i po kilku dniach potwierdzenie wysokiej formy w Koszalinie. Skecze Prawo jazdy i parodia Roberta Górskiego naprawdę przyjemnie się oglądało. Wygląda na to, że na drodze po miano najlepiej rozwijającego się kabaretu wyrósł Kabaretowi K2 duży konkurent. Oby tak dalej!
+ GRZEGORZ HALAMA
Fajnie widzieć go z powrotem na scenie. W formie. Bez kurczaków. I co ważniejsze - bez dziwnych i nieprzygotowanych monologów.
Na MINUS [-]:
- ŚREDNIA WIEKU NA SCENIE
Nikomu w metrykę nie chcemy na siłę zaglądać, ale przy młodzieży, która wystąpiła na Mazurskiej Nocy Kabaretowej - Koszalin był niczym Jurassic Park. Mnóstwo dinozaurów. Kabaret Koń Polski, Kabaret RAK, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Moralnego Niepokoju (z żalem powoli trzeba zacząć Moralnych zaliczać do starszyzny), Marcin Daniec... a na przeciwległym biegunie osamotnieni Kabaret Chyba i Fair Play Crew. Zagubieni, jak dzieci u 80-letniego wujka na imieninach :)
- ODGRZEWANE KOTLETY KONIA POLSKIEGO
Gospodarzowi można wybaczyć wiele. Ale brak choćby jednego w pełni nowego skeczu? Umówmy się - to nie jest ekipa, która 300 dni spędza w trasie, grając po 2 występy dziennie i nie ma kiedy pisać nowych skeczów. Fajnie byłoby zobaczyć coś nowego, a nie kolejny raz te same teksty. Gag o wypytywaniu Mariana co robił przez 3 minuty podczas powrotu do domu był zabawny, ale... 10 lat temu. A skecz żołnierski? W postać amerykańskiego dowódcy wcielał się Piotr Kryszan, który z Konia Polskiego odszedł w 2002 roku!
- PIOSENKI, SŁABE PIOSENKI
My naprawdę lubimy piosenki kabaretowe! "Ja to mam szczęście" czy "Błędy językowe" Kabaretu Smile? Mistrzostwo! "Tamto wino" Kabaretu RAK? Świetny, melancholijny utwór! Ale w Koszalinie nie było na czym przysłowiowego ucha zawiesić. Śpiewający Daniec? Szału nie ma. Krzysztof Respondek? To już nie jest piosenka kabaretowa. Pozytywnie na tym tle wypadli jedynie Wyrwigrosze z zabawnym utworem o rozmiarze XXL.
Ani na PLUS [+] ani na MINUS [-]:
+/- MARCIN DANIEC
Monolog Marcina Dańca nas nieco rozczarował. Nie na tyle, by zaliczyć jego występ do minusów. Ale czegoś nam brakło. Wiadomo, że Daniec lubi być polityczny, lecz prawdopodobnie z uwagi na swoje poglądy dotykał tematów mniej medialnych. Ale dlaczego nie poszedł w temat EURO? Pierwszy kabaretowy kibic RP nie nawiązał ani przez moment do tak dużej imprezy i sukcesu Polaków. Szkoda, bo ma do tego dar.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 884 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio