TEN SAM utwór. 6 lat później INNY ŚWIAT.

TEN SAM utwór. 6 lat później INNY ŚWIAT.
06.11.2021 18:38
Dokładnie 6 lat temu, w 2015 roku, podczas Mazurskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej przez TVP2 (dziś nie do pomyślenia, prawda?) Michał Kincel (Kabaret Smile) wraz z innymi kabareciarzami i chórem dziecięcym wykonał piękny, patriotyczny utwór "Ja to mam szczęście".
Co dokładnie zmieniło się przez te 6 lat? Naprawdę sporo. Przede wszystkim w telewizji publicznej nie uświadczymy już kabaretów, bo nie wolno przecież śmiać się z władzy. Ale zmienił się też ton tej samej piosenki. Dziś, w wykonaniu Olgi Łasak (Kabaret Czesuaf), przekaz tego samego utworu jest zgoła odmienny.
początek cytatu
Ty to masz szczęście,
że w tym momencie
życ ci przyszło
w kraju nad wisłą.
koniec cytatu
Dziś słowa refrenu, wykonane na scenie ustami Pawła Koślika znanego z parodiowania prezydenta, brzmią groteskowo, wręcz szyderczo.
Kiedyś na scenie dzieci, radość, flagi. Dziś całość w scenerii mrocznej, pełnej przykrych obrazów z protestów. A to tylko 6 lat różnicy...

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 897 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio