18 punktów podsumowujących 18-stą Mazurską Noc Kabaretową!

18 punktów podsumowujących 18-stą Mazurską Noc Kabaretową!
10.07.2016 21:03
Za nami XVIII Mazurska Noc Kabaretowa. Postanowiliśmy w kilku zdaniach ją podsumować. Dopiszcie w komentarzach swoje punkty!

1. Jakościowo było całkiem nieźle. Kilka skeczów naprawdę nas rozbawiło.

2. Ale apetyty rosną w miarę jedzenia. Chcieliśmy więcej! Niestety, tegoroczna Mazurska Noc nie była tak dobra, jak te z ostatnich lat...

3. Na wysokości zadania z pewnością stanął Kabaret Smile, który zarówno w skeczu solowym, jak i w skeczach łączonych z innymi kabaretami, trzymał wysoki poziom. 4. Ale jednak zeszłoroczna Bożenka zawiesiła dużo wyżej poprzeczkę, do której żaden tegoroczny skecz niestety nie doskoczył. 5. Choć jeśli chodzi o Kabaret Smile, to najwyżej tej poprzeczki był skecz o ślubie przez internet! Zdecydowanie najlepszy skecz wieczoru! Co tam się działo na scenie... :) 6. Kolejny raz wysoki poziom zaprezentował Kabaret K2! Brawo!

7. Największe pozytywne zaskoczenie? Kabaret Chyba! Bardzo fajny skecz o organiście, świetnie przyjęty przez publiczność w Mrągowie. Zabawny, nieprzewidywalny i pełen dwuznaczności! Zdecydowanie POLECAMY! 8. Największe negatywne zaskoczenie? Tu nie mamy wątpliwości - występ zespołu Future Folk. To był jakiś żart, którego my nie załapaliśmy? Czy o co chodziło? Zespół jak zespół, ale w jakim celu zaproszono go na Mazurską Noc Kabaretową?

9. Pisząc o negatywnym zaskoczeniu moglibyśmy wspomnieć o "występach" Katarzyny Zielińskiej i Marzeny Rogalskiej... ale czy jakość tych "występów" była dla kogokolwiek zaskoczeniem?

10. Marzeny Rogalskiej nam trochę żal. Poświęciła się, występowała w zabandażowanej ręce po znanej chyba wszystkim przygodzie z gwoździem i iluzjonistą. Tak jej wczorajszy występ skomentował Paweł na naszym facebooku:
11. Największa żenada? Tłum statystów pod sceną udający dobrą zabawę podczas występu zespołu Future Folk. Przez moment myśleliśmy, że przez przypadek zmieniliśmy kanał na MTV.

12. Wróćmy do pozytywów. Duży plus trzeba oddać organizatorom za zaprezentowanie aż 3 zdobywców nagród tegorocznej PAKI.

13. Ale trzeba też dodać, że jakość ich występów była odwrotnie proporcjonalna do miejsc, jakie zajęli na PACE. Zdecydowanie najlepszy występ zaliczył Szymon Łątkowski. Nieco słabiej wypał Kabaret Czołówka Piekła. Ale niestety występ Wojtka Fiedorczuka (zdobywcy tegorocznego Grand Prix na PACE) należy oceniać jedynie w kategorii skutecznego wyciszania publiczności. To dość zaskakujące, bo mrągowska publiczność zazwyczaj fajnie reagowała na stand-up. Kacper Ruciński kilkukrotnie to potwierdzał. 14. Bardzo często kabarety za cel żartów brały sobie dzisiejszą młodzież, jej problemy i sposoby spędzania czasu. A przecież tematem wiodącym miała być moda... Przykłady? 15. A co dość zaskakujące - ta impreza była praktycznie całkowicie pozbawiona żartów politycznych. Mazurska Noc Kabaretowa bez polityki? Kiedyś wydawałoby się to niemożliwe.

16. Tak, tak - z tego schematu wyłamał się tylko Krzysztof Piasecki. Jako jedyny. Ale to było oczywiste. Mimo wszystko - brawa za odwagę! :) Wyszło całkiem zabawnie: 17. Ale aby pokazać Wam skalę - zobaczcie ile było znakomitych politycznych i okołopolitycznych skeczów w ostatnich 2-3 latach na Mazurskiej Nocy Kabaretowej: 18. Warto jeszcze wspomnieć o Łowcach! Po chłopakach absolutnie nie widać straty 1/3 swojej ekipy. W zasadzie... chyba mało kto oglądając ich może pod nosem mówić sobie: "to już nie ci sami Łowcy, co kiedyś". To nadal ci sami Łowcy. A nawet czasem nieco lepsi. Mniej męczą, bardziej śmieszą. Naszym zdaniem nadal to Moralni stracili dużo więcej po odejściu/wyrzuceniu Katarzyny Pakosińskiej, niż Łowcy po odejściu Mariusza i Pawła.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 810 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2022 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio