10 wydarzeń roku 2017: Koniec Paranienormalnych, Opole i Wieśka Tico

10 wydarzeń roku 2017: Koniec Paranienormalnych, Opole i Wieśka Tico
31.12.2017 13:08
Rok 2017 dobiega końca, więc postanowiliśmy przyjrzeć się najważniejszym wydarzeniom, które zaskoczyły nas na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.
Wydarzeń było sporo. Niektóre mniej istotne, niektóre bardziej. Poniżej krótka lista tych, które naszym zdaniem należy wspomnieć.
10. Zaskakujący zwycięzca tegorocznej PAKI
Zwycięzcą tegorocznej PAKI został... zespół muzyczny. A dokładniej "Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn". To brzmi zaskakująco, choć nie dla osób, które oglądały finał PAKI. Opisywaliśmy ten werdykt tak:
początek cytatu
Można się zastanawiać jakim cudem sekcja muzyczna wygrała przegląd kabaretowy? Trzeba jednak przyznać, że werdykt jury krakowskiej PAKI zaskoczeniem nie był. Połączenie znakomitej muzyki z luzem i dowcipem frontmana ekipy wystarczyły, by porwać widzów i jury na tegorocznej PACE.
koniec cytatu
Więcej przeczytasz tutaj: Poznaj zwycięzców tegorocznej PAKI!
9. Transmisja Mazurskiej Nocy Kabaretowej
Transmisję z Mazurskiej Nocy Kabaretowej przeprowadziła Telewizja PULS. Impreza, która od praktycznie samego początku związana była z TVP w tym roku została "przejęta" przez telewizję, którą dotychczas nikt z kabaretami nie kojarzył. Na szczęście nie możemy powiedzieć złego słowa o tej zmianie. Tak, to była dobra zmiana. :)
Zobacz podsumwowanie kabaretonu: Mazurska Noc Kabaretowa w 13 punktach
8. Kabarety w TVP wciąż zakazane
Niestety cały czas trwa ban na kabarety w telewizji publicznej. Wszystkie imprezy kabaretowe, które niegdyś transmitowała TVP teraz przejęły Polsat i Tv PULS. Nawet mocno patriotyczna "Kabaretowa Noc Listopadowa" nie znalazła uznania w oczach zarządzających telewizją narodową.
7. Czerwcowy kabareton w Opolu
Czerwcowy kabareton w Opolu odbył się... we wrześniu. W dodatku zamiast w TVP obejrzeliśmy go w Polsacie. Ale warto było czekać, bo Kabaret Moralnego Niepokoju i Paranienormalni ugościli widzów znakomitymi skeczami!
Zobacz: Skecze z OPOLA!
6. Zmarł Wojciech Młynarski
W marcu zmarł Wojciech Młynarski. Człowiek związany z kabaretem i mający na kabaret duży wpływ. Pisaliśmy o tym przykrym wydarzeniu tutaj: Wojciech Młynarski nie żyje
5. Jerzy Kryszak zaśpiewał balladę w Sopocie!
Jerzy Kryszak zaśpiewał balladę w Sopocie! To już brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Do tego z pięknym tekstem, skłaniającym do zadumy i zastanowienia... Tekstem, który łatwo można przypisać aktualnie panującej władzy, ale jednocześnie tekstem na tyle uniwersalnym i głębokim, by można w nim było dostrzec przytyk do nas samych. Szerzej o tym wydarzeniu i skeczach z Sopotu tutaj: Marionetki, marionetki...
4. Hit WIEŚKA TICO
Kabaret Czwarta Fala wylansował hit-parodię "Wieśka Tico", która w zaledwie pół roku osiągnęła już oglądalność ponad 36 milionów wyświetleń!
Więcej o tym fenomenie tutaj: "Wieśka Tico" hitem internetu!
3. Kabaret Czesuaf wygrywa RYJKA
Rybnicką Jesień Kabaretową RYJEK 2017 po raz pierwszy w swojej historii wygrał Kabaret Czesuaf. Kabareciarze z Poznania minimalnie wyprzedzili Ewę Błachnio i Łukasza Kaczmarka czyli "Parę nr 2" - projekt, który powstał specjalnie na konkurs ryjkowy. Więcej o RYJKU tutaj: Ryjek 2017 - Dzień 3: Zwycięzcy!
2. 15-lecie Kabaretu SMILE
Kabaret SMILE w 2017 roku świętował swoje 15-lecie. Zwieńczeniem tych obchodów była impreza kabaretowa, w której wzięli udział jubilaci i ich przyjaciele - Kabaret Ani Mru-Mru i Kabaret Młodych Panów. Na scenie działy się cuda. Był wręczony roczny zapas kakaa, była próba zagotowania kabaretu na scenie podczas skeczu Bożenki i Merlina...
Polecamy wrócić do tego raz jeszcze: Skecze z 15-lecia Kabaretu SMILE!
1. Koniec PARANIENORMALNYCH
I na koniec naszym zdaniem najważniejsze wydarzenie roku 2017. Informacja o zawieszeniu działalności Kabaretu Paranienormalni. Nie chcemy pisać frazesów, że to ogromna strata dla naszej rodzimej sceny kabaretowej, ale fakty są brutalne. Paranienormalni od kilku lat zadomowili się w czołówce najpopularniejszych kabaretów. Wykreowali mnóstwo postaci (m.in. Mariolka, Jacek Balcerzak i dr Prozak, Kryspin), znakomicie bawili się parodią i potrafili nawiązać niezwykłą więź z widzami podczas swoich występów. Z pewnością zostawią po sobie lukę, którą ciężko będzie innym wypełnić.
O przyczynach rozstania i dalszych planach, które zdradził Robert Motyka możesz przeczytać i posłuchać tutaj: Paranienormalni zawieszają działalność!
Na osłodę przypominamy kilka Paranienormalnych perełek:

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio