Kabaret występuje, PAKA wybiera.

15.03.2012 01:27
Coraz mniej czasu zostało do Półfinałów 28. PAKI. Jednak wróćmy pamięcią do Eliminacji Regionalnych, które odbyły się 2 i 4 marca na deskach krakowskiego Klubu Rotunda. Wśród Jurorów, którzy podjęli decyzję, kto wart jest śmiechu i biletu w jedną stronę, kierunek: Półfinał, znaleźli się: Karolina Korneszczuk, Kamila Kwolek, Andrzej Talkowski (2 marca) oraz Agnieszka Kozłowska (4 marca). Uczestników walczących o śmiech publiczności i przychylność Jury było dziewiętnastu. Rolę "podstarzałej pani z PKP", która płynnie przeprowadziła wszystkich przez szlak eliminacyjny, przyjęli Adam Grzanka (2 marca) i Adam Małczyk (4 marca).
Pierwszego wieczoru zaprezentowało się aż 9 wykonawców. Jako pierwszy pojawił się Kabaret W Cudzysłowie, który przedstawił skecze o specyficznym parkingowym, zagubionym księciu oraz służbie zdrowia. Tuż po nim śpiewająco scenę przejął Los Karenos i jego nowe teksty do znanych piosenek (m.in. o suszarce z toalety). Mateusz Szatkowski, stand-upowiec, mówił o tym, czego nauczyły go bajki w dzieciństwie i reklama. Po krótkiej przerwie na scenie pokazał się Kabaret NOC w programie "Oczywista Oczywistość", poruszył problem poprawnej wymowy, gimnastyki fitness czy odświeżenia wyglądu samochodu. Kabaret Czwarta Fala przedstawił "Das Programm", gdzie pojawiła się postać Adolfa H. ukrywającego się w bieszczadzkich lasach, a także nowa wersja "Trudnych Spraw" i Bogusław L. w roli kościelnego. Na zakończenie drugiej części pojawił się Kabaret Wyjście Ewakuacyjne, w skeczach zaprezentował tematykę życiową: dzieci i rodzice, miłość, wesele, zakład pogrzebowy. Następnie w programie Skecz Up, w wielu skeczach i rolach dwoił się i troił solista - Damian Kubik. Kabaret Róbmy Swoje zaprezentował wiele oryginalnych, autorskich piosenek, a także wykład naukowy na temat śmiechu na występie. Jako ostatni pojawił się młody, zdolny Kabaret Frazes z programem "Wyjściówka".
Drugi dzień eliminacji rozpoczął Kabaret Kałasznikof w Programie medycznym, przedstawiającym kulisy trudnej profesji lekarskiej. Kabaret 7 Minut Po zgłodniałej żartów publiczności zaserwował skecze, piosenki, a także ruskie pierogi i kompot. Znany temat Hanki M. i lekarzy grających kartami pacjentów przywołał Kabaret O Co Chodzi?. Najbardziej liczny Kabaret Króls przedstawił starania o dotację z UE, rozmowę z posłem oraz dialog pacjentów. Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Marcin Zbigniew Piotr Wojciech, w swoim stand-upie ukazał wady i zalety swej potrójnej osobowości. Kabaret Jokersi ze swoim charyzmatycznym liderem postawił na tematy filmowe: Gladiator po polsku czy monolog Frodo Bagginsa. Kabaret PUK zaś zaprezentował program dla dorosłych: "JEBUDU", w którym można było zobaczyć szkołę męskości, przemianę polonistki czy zupełnie nowe zabawki dla dzieci. Jako ostatnia na scenie pojawiła się Grupa Vacuum, która jako jedyna w Krakowie nie zdobyła przychylności Jurorów i ich występ został zakończony po 10 minutach.
Dwóch Adamów, duet po raz pierwszy rozdzielony doskonale sprawdził się w roli konferansjerów. Adam Grzanka w przerwach między występami opowiadał o rekonstrukcji bitew, a także o nowych, wymyślonych przez siebie demotywatorach. Adam Małczyk martwił się o humor najmłodszych widzów, czy na pewno zrozumieją każdy dowcip.
Poziom eliminacji krakowskich oceniam bardzo wysoko. Tematyka skeczy była bardzo zróżnicowana, podobnie jak formy kabaretowe. Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Teraz znamy już wyniki. Z grupy krakowskiej do Półfinałów trafiło sześć zespołów: PUK, Czwarta Fala, Róbmy Swoje, 7 Minut Po i NOC oraz stand-uper Marcin Wojciech. Nie pozostało nic innego, jak życzyć im powodzenia i trzymać za nich kciuki 23, 24 i 25 marca.

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2023 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio