Apel kabaretu Smile - dbajmy o język!

Apel kabaretu Smile - dbajmy o język!
13.07.2015 20:50
Nie lubisz piosenek kabaretowych? Tę pokochasz! Ta piosenka to apel kabaretu Smile o to, by dbać o nasz ojczysty język polski. Bo jak nie... to obudzimy się w takiej oto rzeczywistości, jak w piosence.
Warto dodać, że w piosence wystąpiła "Samozwańcza ochotnicza grupa taneczna "Why dance?" z Mrągowa" w składzie Andrzej "Duffy" Mierzejewski oraz Paweł "Szfagier" Szwajgier, która wzięła na swoje barki część wizualno-artystyczną piosenki. :)
Żarty żartami, ale tekst piosenki jest całkiem poważny. Panowie zebrali najczęściej popełniane błędy w naszym języku. Znajdziemy tu takie perełki jak: wyłanczać, poszłem, swetr, półtorej, niese, dzisiej, zdanżam i wiele innych. Piosenka wykonana została do utworu brytyjskiego wokalisty James'a Arthur'a - "Impossible" i niesamowicie wpada w ucho! :) Gorąco polecamy!

Fragment refrenu:
"
Czego w dół spadamy
złączeni ręcami
po półtorej roku
miłość wyłanczamy

Czego wtedy wyszłem
za Tobą nie poszłem
wziełem cie do Rzymu
tutaj nie ma ryma
"

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 901 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio