Roman Żurek: Nie mamy dystansu

Roman Żurek: Nie mamy dystansu
21.10.2023 15:05
Dziś zapraszamy Was na wyjątkową podróż w świat kabaretu, widziany oczami Romana Żurka, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Prawdopodobnie ma wyższe notowania w społeczeństwie, niż naszych dwóch ostatnich prezydentów Polski razem wziętych. Lider Neo-Nówki, która od lat jest absolutnym topem kabaretowym w Polsce. Dziś to jednak również stand-uper, który postanowił dotrzeć do odbiorcy z przekazem, którego scena kabaretowa nie umożliwia w tak bezpośredni sposób, jaki daje stand-up.
początek cytatu
Kraków to miejsce numer 1 na naszej mapie kabaretowej.
koniec cytatu
Przy okazji swojego solowego występu w Krakowie Roman Żurek udzielił wywiadu Adamowi Grzance (ex. Formacja Chatelet). A jako, że to rozmowa dwóch ludzi "z branży", to smaczków z takiej rozmowy wyłapać można całkiem sporo.
początek cytatu
Problem Polaków polega na tym, że my nie mamy dystansu do siebie, że my potrafimy się śmiać, ale z kogoś. Jeżeli jakaś warstwa już nas dotyczy osobiście, to to już nie jest śmieszne.
koniec cytatu
Roman opowiedział o swoim pomyśle na stand-up, ale także podzielił się swoimi wspomnieniami związanymi z Krakowem i PAKĄ, która była dla nich (jak i dla wielu innych kabaretów) swoistą trampoliną w karierze scenicznej.
początek cytatu
Każdy może mieć swoje zdanie i to zdanie nie musi być tożsame z moim.
koniec cytatu
Zobacz wywiad dostępny na Play Kraków:
początek cytatu
Nie mamy dystansu do siebie.
Potrafimy się śmiać, ale z kogoś.
koniec cytatu
Tutaj piosenka Foo Fighters i Rick Astley - Never Gonna Give You Up, o której w rozmowie wspomniał Roman Żurek:
Zobacz najpopularniejsze skecze Neo-Nówki:

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 897 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio