Jedz czekoladę i oglądaj kabarety - Twój mózg będzie bardziej wydajny!

Jedz czekoladę i oglądaj kabarety - Twój mózg będzie bardziej wydajny!
14.07.2014 23:14
Brytyjscy i amerykańscy naukowcy często zaskakują swoimi odkryciami i wnioskami z prowadzonych badań. Tym razem wzięli się za czekoladę i kabarety. I doszli do zaskakujących wniosków.
Grupę 700 ochotników podzielono na dwie grupy. Pierwszej grupie podano czekoladę i owoce oraz pokazano im występy komików. Druga grupa nie otrzymała żadnej dawki cukrów, nie oglądała kabaretów. Następnie obie grupy przystąpiły do rozwiązywania zadań matematycznych. Efekt? Osoby z pierwszej grupy (czekoladowo-kabaretowej) szybciej rozwiązywały matematyczne zadania, a ich produktywność wzrosła o 10-12 procent. Badanie powtórzono i wynik był identyczny.
Według naukowców większa skuteczność w rozwiązywaniu zadań to efekt wytworzonych endorfin, czyli hormonów szczęścia. A także dostarczonych organizmowi cukrów czyli czystej energii - badani mieli więcej sił.
Recepta na lepsze wyniki w szkole/uczelni/pracy wydaje się być zatem prosta - codziennie czekoladka + dobry skecz! :)
Źródło: tvn24bis.pl

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio