Wójcik śpiewa jak baba! Znowu!

Wójcik śpiewa jak baba! Znowu!
21.04.2015 00:45
W ostatnim odcinku Latającego Klubu Dwójki Michał Wójcik (Kabaret Ani Mru Mru) zaśpiewał piosenkę "Śmiejmy się z marnych skeczy", będącą coverem-parodią utwóru Sylwii Grzeszczak "Małe rzeczy". Głos do piosenki podłożyła Katarzyna Dereń, natomiast aktorstwo zostało po stronie Michała.
Tekst piosenki znakomicie ukazuje dystans, z jakim kabareciarze podchodzą do swojej twórczości. W piosence pełno jest żartów z niskiego poziomu skeczów, czy uciekania się do przekleństw, by wzbudzić zainteresowanie.

"Żaden z nas już nie pamięta,
jak napisać dobry skecz.
W każdym zdaniu była pointa,
gdy pamięcią sięgam wstecz"


(...)

"Śmiejmy się,
z marnych skeczy,
bo nie każdy tak
uzdolniony jest"


(...)

"Spadnie na nas deszcz oklasków,
i pokażą nas w tv,
życie w reflektorów blasku,
bo powiedzieliśmy piiiii."


Co ciekawe - tekst został jedynie użyczony Michałowi Wójcikowi. Autorami tekstu i teledysku do tego utworu jest Kabaret Świerszczychrząszcz i Łukasz Szampanek Szymanek.
To nie pierwszy tego typu występ Michała Wójcika. Już raz przebrał się za kobietę i "śpiewał" jako polska Conchita Wurst w piosence "Zarost tu i tam". Tam również Michał korzystał z wokalnego dubbingu :)

Komentarze

user
dodajesz komentarz jako gość

Lista NOSNotowanie 897 [?]Lista "NOS" (czyli Najczęściej Oglądane Skecze) aktualizowana jest w każdy czwartek. O miejscu na liście decyduje suma wyświetleń danego skeczu w 7 dniach poprzedzających notowanie.

Często czytane

Najnowsze komentarze

rozwińpokaż więcej
zwińzwiń

Informacje

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. "Kabarety.TworzymyHistorie.pl" nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników i stanowczo zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności prawnej w związku z zamieszczonymi przez użytkowników materiałami.

PARTNERZY
Whose Line is it Anyway? | Śmieszne Koszulki z nadrukiem | Samochody elektryczne EV | Ładowanie elektryków |
QUIZ: Rozpoznaj EV | Koszulka na dzień mamy

Bądź na bieżąco!

Copyright 2008 - 2024 - Kabarety.TworzymyHistorie.pl - All Rights Reserved | Web Design: Agencja Reklamy A-GIT

Zmiany zostały zapisane

fejsbunio